top of page

מאמרים

?מדוע עלי למדוד אפיניות ליישום שלי

מאת: עדי בן יעקב; מומחה אפליקטיבי

בכל פעם שאנו מאפיינים חלבונים, חומצות גרעין וכל ביומולקולה, הבנת הזיקה המחייבת לסובסטרט, מעכבים וקופקטורים היא המפתח להערכה של האינטראקציות הבין-מולקולריות המניעות תהליכים ביולוגיים, ביולוגיה מבנית ויחסי מבנה-פעילות.

אנליזה של מאקרו אלמנטים בדשנים באמצעות טיטרציה תרמומטרית

ערכה: דרינה מסטמן רוזן, ד"ר גוליק פתרונות מדעיים

חקלאות ללא דשן כבר אינה אפשרית – ללא דשנים לא ניתן היה לתמוך באוכלוסייה העולמית, המוערכת כיום בכ -7.9 מיליארד בני אדם. הדשן מספק לצמחים חומרים מזינים הנחוצים מאוד לצמיחה אופטימלית. הדשן האידיאלי תלוי לא רק ביבול, אלא גם בקרקע וכדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, מידע על הרכב הדשן הוא חיוני ביותר.

ביצועים משופרים בחזית הטכנולוגיה

מאת: גלי לויטה ליבוביץ, דה מארקר

אתגרי המחקר המדעי והטכנולוגי מחייבים שילוב אופטימלי בין מערכות מדידה ואנליזה מתקדמות, התאמה מדויקת של שיטות המדידה וידע מקצועי הדרוש לתפעול, תחזוקה, כיול והתאמה לחדשנות הטכנולוגית. החברה הישראלית הוותיקה "ד"ר גוליק - פתרונות מדעיים", שמספקת ציוד אנליטי-מדעי למעבדה ולקווי ייצור, מסייעת ללקוחותיה להגיע לביצועים משופרים באמצעות פתרונות מדעיים ויצירת ערך משמעותי ללקוח.

ד"ר גוליק פתרונות מדעיים: מענה מקיף בתחומי הפיתוח, המחקר והתעשייה בארץ

מאת: לירון גולן, דה מארקר

ד"ר גוליק פתרונות מדעיים, היא חברה וותיקה שהוקמה בשנת 1989 על ידי ד"ר אורי גוליק, ד"ר לכימיה ובוגר מכון וייצמן והאוניברסיטה העברית. מזה כ- 32 שנים המורשת המקצועית של ד"ר גוליק ממשיכה להוביל את תחום המדעים בארץ וחרטה על דגלה מצוינות, הטמעת טכנולוגיות מתקדמות.

חשיבות כיול מכשירים במעבדה

מאת: משה כהן, מנכ"ל ד"ר גוליק פתרונות מדעיים

ביצוע מדידות אנליטיות הינו חלק מרכזי וחשוב ביותר בכל מעבדה, הן לצרכי הבטחת איכות, ייצור, מחקר ופיתוח. על רקע זה גדלה חשיבות דיוק מכשירי המדידה והמכשור במעבדה לקבלת תוצאות אמינות ומדויקות לאורך זמן.

מדריך לאפיון חלקיקים – חלק א

 ערך: עדי בן-יעקב

מטרת טקסט זה היא לספק ידע בסיסי בטכניקות אפיון החלקיקים העיקריות הנמצאות כיום בשימוש בתעשייה ובאקדמיה. הטקסט יהיה אידיאלי עבור החדשים באפיון החלקיקים, או המעוניינים לחזק את הידע שלהם בתחום. המדריך עוסק ביסודות היכרות, תורת אפיון החלקיקים ואמצעי אפיון חלקיקים, וכן מדריך עזר מהיר שיעזור לכם להחליט אילו טכניקות עשויות להתאים ביותר לצרכי אפיון החלקיקים שלכם.

מחקר השוואתי של טכניקות לקביעת לחות בקנאביס

נכתב ע"י צוות ד"ר גוליק פתרונות מדעיים בהשראת ועל בסיס מאמר הנכתב ע"י: K. Blake1 , L. Spafford2,METROHM.

מדידת לחות בקאנביס הינה מדידה חשובה בתהליך ייבוש פרחי הקאנביס. הסיבה החשובה ביותר לדעת את ריכוז המים הינה לשמירת התפרחת באחסון לאורך זמן. במידה ולפרחים תהיה לחות גבוהה יווצר עובש בתפרחת.

עבודה עם אבקות

Freeman Technology

תרגם מאנגלית: עדי בן יעקב; מומחה אפליקטיבי

אבקות הן ורסטליות, הן מסוגלות להסתגל או להתאים לתפקודים רבים ו/או פעילויות שונות.

אבקות מנוצלות במגוון רחב של תעשיות ובכל זאת רבים ממאפייני הזרימה של אבקות נותרו לא מובנים. כמוצרים סופיים, הם מגוונים באופיים ועשויים להתקיים בצורה של אבקה חופשית בשקית, טונר ח במדפסת לייזר, או אבקה שנדחסה לקפסולה. הפעולות בתהליך הייצור הן רבות ויכולות להיות שונות מאוד באופיין. אם כן, ניתן להסכים כי כאשר אנו בוחנים את מספר המשתנים, את מגוון יחידות הפעולה הקיימות במהלך הייצור ואת מגוון היישומים, העבודה עם אבקות היא מאתגרת.

ציוד למעבדות: פתרונות איכותיים בהתאמה אישית

מאת: לידור יעקב ושרית ליבנה אשכנזי

תעשיות רבות ומגוון חברות זקוקות למכשור מיוחד לטובת עבודה שוטפת ובטוחה. כדי להימנע מבעיות או תקלות בהמשך וקבלת מענה במקרה הצורך, חשוב לבחור במקום הנכון שיספק את הציוד המתאים ביותר.

רוטרי אוופורטור – מאייד סיבובי – עקרונות פעולה

מאת: משה כהן, מנכ"ל ד"ר גוליק פתרונות מדעיים

רוטרי אוופורטור – מאייד סיבובי,הינו מכשיר מעבדה המשמש לנידוף של ממסים מדגימות ולזיקוק של הדוגמאות.  תהליך הזיקוק משמש להסרת ממסים נדיפים מתערובות נוזליות באמצעות אידוי והתעבות שלאחר מכן. במעבדה כימאים וביוכימאים משתמשים לעתים קרובות בתהליך הזיקוק ובמאייד הסיבובי (רוטרי אוופורטור).

שטח פנים ופורוזיביות

ערך: עדי בן יעקב

שטח הפנים ופורוזיביות (בעברית תיקנית – נקבוביות) הם תכונות פיסיקליות חשובות המשפיעות על איכות ויעילות שימוש של חומרים ומוצרים רבים. לכן, חשוב מאוד שמאפיינים אלה ייקבעו וישלטו במדויק. באופן דומה, ידע על שטח הפנים ובעיקר פורוזיביות הוא לעתים קרובות מפתח חשוב להבנת היווצרות, מבנה ויישום פוטנציאלי של חומרים טבעיים רבים.

פורוזיביות מוגדרת כיחס בין נפח החללים של חומר (מצע) נקבובי לנפח החומר הכולל. המונח נקבוביות משמש בתחומים רבים בהם גאולוגיה ומדעי כדור הארץ, הידרולוגיה ופיזיקה של הקרקע, חקלאות והשקיה, מכניקת קרקע וביסוס מבנים, הנדסת חומרים ומטרולוגיה, הנדסת רקמות ורפואה.

לפורוזיביות ושטח פנים השפעה מכרעת על תהליכים כמו זרימת מים בתוך המצע הנקבובי, תנועה של מומסים וחלקיקים, ראקציות כימיות ותופעות מעבר מסה וחום, בידוד תרמי, גמישות ועמידות בפני עומסים ומאמצים.

תומכים במחקר, פיתוח וייצור
ישראלי בעזרת מדע וטכנולוגיה

מאת: אסף לבנון, דה מארקר, בשיתוף חברת ד"ר גוליק

פתרונות מקיפים בתחום מערכות מדידה מדעיות, תמיכה אפליקטיבית, כיולים ושירות טכני, הפכו את חברת ד"ר גוליק לבחירה המועדפת על חברות טכנולוגיות רבות. ראשי החברה מספרים על מעטפת השירותים החדשנית ללקוחות, הכוללת מלבד מכשור מתקדם גם ידע רב ועדכני

bottom of page